28.05 2015

Konkurs ekologiczny 

 

21 maja 2015 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej Spółki „Wodociągi Słupsk” odbył się finał IX edycji konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych powiatu słupskiego „Woda – Dar Natury”.

W konkursie wzięło udział 15 trzyosobowych zespołów ze Słupska, Kobylnicy, Głobina, Smołdzina, Niepoględzia, Kwakowa, Kończewa, Słonowic, Zagórzycy, Sycewic i Dębnicy Kaszubskiej. Uczestników konkursu powitał Zastępca Wójta Gminy Kobylnica Jan Plutowski.

Uczniowie mięli do wykonania następujące zadania: plakat wykorzystujący surowce wtórne o tematyce związanej z ochroną środowiska, scenkę rodzajową na temat wody, odpadów, klimatu itp., a także uczestnictwo w quizie ekologicznym z elementami gospodarki wodno-ściekowej, odpadowej i funduszy unijnych składającym się z 30 pytań testowych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V w składzie: Kornelia Mrzygłód, Marta /Seweryniak i Jakub Kwidzyński.  Emocje, stres i wielkie zaangażowanie naszego zespołu uplasowało naszą Szkołę na bardzo wysokim II miejscu.

Sukces naszych uczniów to wielo- tygodniowa praca całego zespołu .

Naszym zwyciężcą gratulujemy!!!

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net