23.04 2016

Piknik Ptaszarnia

W minioną sobotę 23 kwietnia przed Kaplicą św. Jerzego w Słupsku odbył się piknik przyrodniczy „Ptaszarnia”. Uczniowie naszej Szkoły wzięli w nim aktywny udział. Swoje stoiska, na których można było sprawdzić nie tylko wiedzę przyrodniczo –ekologiczną miały: Słowiński Park Narodowy, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych, Dolina Słupi, Nadleśnictwo Leśny Dwór, PGK oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku.

Nasi przyrodnicy majsterkowali przy konstruowaniu budek lęgowych,  uczestniczyli w konkursach i zabawach m.in. w rozpoznawaniu ptasich głosów, zagadkach przyrodniczych, quizach, zajęciach plastycznych i kiermaszach. W Kaplicy św. Jerzego odbyła się Msza Święta po której można było obejrzeć wystawę malarstwa i rzeźby przygotowaną przez Klub Plastyka im. A. Morawskiego w Słupsku. Słodki poczęstunek, ciepła herbatka to jeden z wielu atrakcji tego dnia. Aktywny udział naszych uczniów w różnorakich formach prac i konkursach odbywających się podczas piknik, nie pozostawił żadnego z uczestników bez prezentów i nagród. Dziękujemy  zaprzyjaźnionemu z naszą Szkołą Parkowi Krajobrazowemu „ Dolina Słupi” za zaproszenie.

Uczestnicy pikniku wraz z opiekunem Barbarą Zdyb

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net