16.06 2017

Piąta klasa zdobywa MALBORK

Podróż do Malborka przebiegała radośnie, uczniowie urządzili karaoke w busie opowiadali historie ze swojego życia. Po niecałych trzech godzinach podróży dotarliśmy na miejsce.

Zamek nie przywitał nas radośnie bo przez pierwsze pół godziny zwiedzania padał deszcz. Na szczęście zaczęliśmy naszą podróż do przeszłości oglądając sale w środku zamku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć salę wielkiego mistrza, liczne kościoły zamkowe, system ogrzewania pomieszczeń. Najciekawsze jednak okazały się dwie sale. Pierwsza z nich to sala bursztynowa, piątoklasiści dowiedzieli się jak powstawał bursztyn, co można było z niego zrobić i jak odróżnić prawdziwy od podróbki. Druga bardzo ciekawa sala to zbrojownia, w sali tej oczom uczniów ukazały się niezliczone miecze, szable, halabardy, zbroje dla ludzi i koni. W czasie wycieczki po zamku ciekawe opowieści o budowli jak i o życiu tamtejszych mieszkańców opowiadała nam pani przewodnik .

Po zwiedzeniu zamku nadszedł czas kupowania pamiątek i ostatnich zdjęć na tle zamku. Samo zwiedzanie kosztowało dużą ilość siły . Aby uzupełnić straconą energię zostaliśmy zmuszeni odwiedzić MC DONALD'S ;)

Artur Stefaniuk

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net