18.04 2018

Poznaliśmy Poznań i ….Gniezno!

Niewyspani, ziewający, z poduszkami pod pachą… dokładnie o 3.50 rano (raczej w środku nocy!) uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej wraz z opiekunami ruszyli do Gniezna i Poznania.  Sen szybko jednak zniknął z naszych powiek, gdyż przewodnik wycieczki skutecznie rozbudził nasze zainteresowanie i ekscytację pierwszą stolicą Polski i stolicą Wielkopolski.

Gniezno powitaliśmy w pełnym słońcu tuż przed 9.00. Z uwagą wysłuchaliśmy historii o katedrze gnieźnieńskiej i jej najcenniejszym elemencie – drzwiach wykonanych z brązu, przedstawiających 18 scen z życia świętego Wojciecha. Bazylika jest najcenniejszym zabytkiem pierwszej stolicy Polski, wszak zbudował ją już w X w. Mieszko I.

Spod Wzgórza Lecha wyruszyliśmy do Poznania. Przewodnik oprowadził nas po pięknej starówce, wprowadził do Poznańskiej Fary. Dokładnie w południe, po pojawieniu się koziołków na ratuszowej wieży wysłuchaliśmy hejnału granego przez poznańskiego trębacza.

Chwilę później byliśmy już w tropikach…czyli w Palmiarni. Panujący tu mikroklimat służy egzotycznym roślinom, owadom i rybom.

Po podróży po różnych strefach klimatycznych czekał nas ostatni punkt wycieczki –Malta. Tutaj spożyliśmy ostatnie pokłady energii. Szaleliśmy na torze saneczkowym rozbawieni do łez.

Pełni wrażeń, ani myśląc o śnie wróciliśmy do domu po północy…

 

Zobacz film z drona:


 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net