09.04 2019

„W zdrowym  ciele zdrowy duch”

 

W miniony czwartek 4 kwietnia gościliśmy w murach naszej szkoły Panią Sylwię Szota wykwalifikowaną dietetyk.

W dobie ekologicznej żywności, świadomości dotyczącej odżywiania my jako  konsumenci mamy wiele pytań , obaw i wątpliwości: Co jest lepsze dla mojego organizmu?, Co jest zdrowsze? i Jak samemu przyrządzić zdrową potrawę?.

Pani Sylwia rozpoczęła ten dzień od spotkania z naszymi uczniami i wykładu. Podczas tej części uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek, a także zostały obalone niektóre mity obowiązujące w żywieniu. W bardzo przystępny i ciekawy sposób nasi uczniowie chłonęli przekazywaną wiedzę. Podstawowe składniki odżywcze, gdzie ich szukać, jak je zamieniać na te lepiej przyswajalne i korzystniejsze dla mojego organizmu. Najważniejsza puenta wykładu  dotyczyła tego co jemy w naszych codziennych posiłkach: śniadaniu, obiedzie i kolacji jak ważna jest różnorodność i proporcja wszystkich składników: węglowodanów, cukrów, tłuszczy , warzyw i owoców- tych co dają nam paliwo, energię tych co budują i regenerują nasz organizm.

W dalszej części dnia nasza specjalistka udała się z uczniami na warsztaty żywieniowe.

Uczniowie przeliczali ilość cukru i dostępnych produktach, tych które towarzyszą nam w dniu codziennym. Jakie wielkie zdziwienie było że kwaśne żelki mają prawie szklankę cukru. Nasi eksperci zawzięcie szpiegowali „cukrową aferę” w produktach. Kolejny etap to przeliczanie kaloryczności pokarmu i zapotrzebowania energetycznego . Przy pomocy specjalnego programu uczniowie wyliczali kaloryczność produktów spożywczych, analizowali ich skład i szukali odpowiednich zamienników.

Na Spichlerzu dla chętnych uczniów i osób zainteresowanych zostały tego dnia przyprowadzone warsztaty  kulinarne. Pani Sylwia podzieliła się z nami zdrowymi przepisami na ciasto marchewkowe, ciasteczka , nutelle i inne smakołyki. Tego dnia aromaty, zapachy zdominowały salę na Spichlerzu. Nasi kucharze i mali i Ci więksi ostro wzięli się do pracy: blendowanie, ucieranie, blanszowanie, obieranie, tarkowanie i na końcu smakowanie zwieńczyły pracowity dzień.  Radość z wspólnego jedzenie, gotowania była ogromna a jedzenie zdrowe, smakowało wyśmienicie.

Ostatnim punktem dnia był wykład oraz zajęcia przeznaczone dla rodziców oraz osób zainteresowanych. Pani Sylwia służyła poradą dietetyczną oraz dzieliła się wiedzą z zainteresowanymi osobami.

Dziękujemy za ten wyjątkowy dzień Pani Sylwii, osobie pozytywnej i mającej ogrom wiedzy dotyczącej żywienia, która z chęcią podzieliła się nią z naszymi uczniami i rodzicami.

Dziękujemy
Monika Dawidowska-Mularczyk
Barbara Zdyb

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net