07.05 2019

Klasa VI na Stadionie Energa Gdańsk

Uczniowie klasy VI w ramach wycieczki klasowej wybrali Gdańsk oraz stadion Energa , aby aktywnie i zdrowo spędzić zaplanowany pobyt.

Pierwsze kroki skierowaliśmy na Stadion. Stadionowe atrakcje skupione są przede wszystkim w FUN ARENIE – stworzonym na ponad 9 tysiącach metrów kwadratowych na Stadionie Energa Gdańsk, tworzącym największy park rozrywki w Trójmieście.

Zoltar Apokalispsa to największa arena paintballa elektronicznego.

Uczestnicy gry podzieleni na dwie grupy : chłopce i dziewczęta  wyposażeni w karabin i kamizelkę z sensorami zliczającymi i sygnalizującymi trafienia sprawdzają swój refleks i umiejętności w prawdziwym labiryncie pomieszczeń na arenie „ZOLTAR Apokalipsa”! Elektroniczny paintball to nieograniczone możliwości rozgrywek, bez konieczności schodzenia z pola walki po jednym trafieniu. Możliwość wprowadzenia respawnu (odnowienia życia) w swojej bazie, powoduje że nasi komandosi aktywnie uczestniczyli w godzinnej rozrywce. Ok. 700 m2 powierzchni, z antresolami i dodatkowymi poziomami to dobry sprawdzian umiejętności sportowych dla naszych dzielnych VI--klasistów.

Bezkonkurencyjna w tej atrakcji była Wiktoria Nowicka, która miała najwięcej trafnych strzeleń i najmniej strzałów oddanych jej.

Kolejnym punktem były gokarty elektryczne.

Na ponad 3400 m2 zadaszonej powierzchni oraz blisko 2000 m2 powierzchni zewnętrznej powstał drugi stadionowy tor gokartowy PitStopu. Jeździliśmy  na nim szesnastoma nowoczesnymi gokartami elektrycznymi o 6 poziomach mocy, dostosowanej do doświadczenia kierowców. Użytkowanie tego nowoczesnego sprzętu, oprócz świetnych osiągnięć mocy sprawia, że jazda jest jeszcze bardziej przyjemna dzięki ograniczeniu hałasu i emisji spalin.

Gokarty elektryczne pozwalają też dostosowywać prędkość do umiejętności zawodników, kierować sprzętem na odległość oraz ustawiać identyczne parametry na wszystkich autach biorących udział w wyścigu. Zabawa przednia , ponieważ każdy z nas czuła się jak na prawdziwym rajdzie.

Ostatnim punktem  stadionu były trampoliny.

Ponad 1000 metrów kwadratowych, na których można nie tylko skakać na trampolinach, ale i także ćwiczyć parkour i kalistenikę. Jest to pierwsza w Polsce na stałe zbudowana strefa parkour: przeszkody twarde, miękkie i plątanina rurek, gdzie nauczysz się szybko i sprawnie pokonywać tor przeszkód.

Po wyczerpujących atrakcjach jedzenie sprawiło  naszym dzielnym uczniom niesamowita frajdę i uzupełniło straconą energię.

Zwieńczeniem pobytu był spacer Starym Miastem oraz brzegiem rzeki Motławy.

Ulica Długa,  Świętojańska , Bramy, Bazylika oraz Żurawie przybliżyły nam historię Gdańska. Uczniowie wysłuchali najciekawszych legend i historii związanych z miastem, pomnikiem Neptuna i zabytkami.

Pełni wrażeń i przeżyć w otoczeniu pięknej pogody wróciliśmy do domu.

Klasa VI SP wraz z wychowawczynią

 

 

 

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net