25.10 2019

Żywa lekcja profilaktyki z życia osoby uzależnionej od narkotyków, alkoholu i innych substancji psychoaktywnych

W naszej szkole w dniu 25.10.2019 r. odbyło się spotkanie młodzieży klas 5,6,7,8     w ramach programu profilaktycznego  „ Żywa lekcja profilaktyki z życia osoby uzależnionej od narkotyków, alkoholu i innych substancji psychoaktywnych”. Zajęcia poprowadził  terapeuta Tomasz Kłak, oraz osoba uzależniona pan Karol, którzy reprezentowali ośrodek uzależnień Teen Challenge. 

W trakcie  spotkania uczniowie mogli wysłuchać jakie zagrożenie niosą za sobą narkotyki, jak szkodliwe jest zażywanie środków psychoaktywnych oraz jakiego rodzaju instytucje świadczą pomoc w zakresie uzależnień. Ponadto młodzież dowiedziała się na czym polega specyfika pracy terapeuty uzależnień. 

Jednak najcenniejsze w zajęciach okazało się spotkanie z osobą uzależnioną. Uczniowie naszej szkoły mogli porozmawiać z panem, Karolem, posłuchać świadectwa jakie miał do przekazania, oraz jak ciężką i trudną drogę trzeba pokonać aby wyjść z uzależnienia. Zaproszeni goście udzielili cennych odpowiedzi na zadawane pytania przez uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej w Niepoględziu.

Dzieci zdecydowały stanowczo, że  będą stronić od wszelakich używek co świadczy o udanej profilaktyce.

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net