16.12 2019

Świąteczna paczka

Uczniowie klasy VIII,  udali się ze świątecznymi paczkami do  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Janusza Korczaka w Słupsku, gdzie przekazali paczki dla oddziału chirurgii dziecięcej i oddziału onkologicznego. W ramach akcji „ Paczka dla bohatera” uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, przynosili produkty, które przekazaliśmy do Szkoły Podstawowej nr. 1 w Słupsku. Takie inicjatywy umożliwiają  naszym uczniom poznanie niezwykłych losów "świadków historii", a przy tym kształtują postawy patriotyczne , wyzwalają wrażliwość na potrzeby innych i uczą  pomagania. Nasi uczniowie od wielu lat angażują się w różne akcje charytatywne.

 Tego samego dnia uczniowie  odwiedzili również Komisariat Policji  nr 1 w Słupsku, Młodzież miała okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów w jednostce oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Zwiedzający zobaczyli sprzęt jakim dysponuje policja. Największą atrakcją dla uczniów okazał się pokaz radiowozu policyjnego, do którego ósmoklasiści mogli wsiąść i przez chwilę poczuć się jak policjanci. 

Wizyta ta, miała także na celu przybliżenie młodym ludziom, specyfiki służby w Policji. 
Policjanci omówili zasady i warunki przyjęcia do służby w Policji. Odpowiadali również na pytania młodzieży dotyczące ich pracy. Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z bliska z policyjnym umundurowaniem i wyposażeniem do służby.
Być może wśród naszych uczniów znajdą się tacy, którzy zwiążą swoje życie zawodowe ze służbą w Policji. 

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net