03.02 2020

Hubert Dyl  - Fundacja Banina

w spektaklu pt.” Kolorowa, czyli biało – czerwona”.

W naszej szkole  zagościł lubiany i znany przez naszych uczniów aktor Hubert Dyl, który zagrał w takich filmach jak „19”+, „Szkoła”  czy „Szpital”. Aktorzy przedstawili  naszym uczniom spektakl – monodram na podstawie napisanej przez Piotra Przybyłę i wyreżyserowanej przez  Bartłomieja Miernika sztuki pt.”Kolorowa, czyli biało – czerwona”. Wyprodukowany przez Fundację Banina spektakl pt. „Kolorowa, czyli biało-czerwona” to szczepionka na manipulację. Ma zmusić młodzież do myślenia, do krytycznego spojrzenia na rzeczywistość. Młodzi ludzie są chłonni na wiedzę i poglądy, dlatego chcemy uwrażliwić ich na pewne sprawy. Staramy się zaszczepić w nich te dobre wartości: tolerancję, poszanowanie drugiego człowieka, patriotyzm. Wielu młodym osobom trudno jest oddzielić go od nacjonalizmu.

 Po spektaklu odbyły się warsztaty z aktorami  na których były omówione socjotechniczne sztuczki, którymi Hubert Dyl posługiwał się chwilę wcześniej. Na koniec uczniowie  zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net