19.11 2021

Zielona Szkoła - Szymbark

 

Uczniowie klas 8 spędzili wspaniałe 5 dni na Zielonej Szkole w Szymbarku. 

Już pierwszego dnia wybraliśmy się na Wieżę widokową- Wieżycę gdzie mogliśmy podziwiać jesienny krajobraz. Wieczorem odbyły się warsztaty z historii, kultury i języka Kaszubów.

Wtorkowe zajęcia były  bardzo kreatywne, uczniowie poznali tajniki lepienia z gliny. Powstały przeróżne rzeźby a wieczorem  odbyły się zajęcia pt." Ziemia jako perełka układy słonecznego". Ośmoklasiści stworzyli obrotową mapę nieba. 

Kolejny dzień był  bardzo intensywny.  Poznaliśmy charakterystykę Bociana Białego oraz uczniowie udali się z mapą w teren. Wieczorem zagrała i zaśpiewała dla nas kapela Kaszubska. Poznaliśmy zwyczaje i instrumenty na, których uczniowie mogli zagrać. 

W czwartek tuż po śniadaniu udaliśmy się na 10 km spacer po okolicy.Tego dnia odbyły się interesujące zajęcia z mikroskopem. Każdy uczeń miał możliwość stworzenia własnego preparatu do obserwacji. Wyniki badań były zaskakujące. 

Wieczorem czekała na nas niespodzianka- ognisko z kiełbaskami. Miło spędziliśmy czas przy wspólnym śpiewaniu. Oczywiście " Zielona Noc" była równie udana.

Szkoda, że już w piątek musieliśmy zakończyć naszą przygodę na Zielonej Szkole w Szymbarku. 


 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net