21.04 2022

Czytelnictwo wśród pierwszaków

Przełom marca i kwietnia przebiegł u  naszych pierwszoklasistów książkowo- uczniowie zostali prawdziwymi czytelnikami szkolnej biblioteki! Pani Klaudia zapoznała dzieci z zasadami panującymi w bibliotece, przedstawiła regulamin oraz sprawdziła znajomość baśni u przyszłych czytelników. Wzorowe zachowanie oraz celująca wiedza przyczyniła się do nadania uczniom kart bibliotecznych. Dzieci z radością wypożyczyły pierwsze książeczki.

1 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone jest co roku w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji dzieci przedstawiły swoje ulubione książki oraz wykonały kolorowe zakładki.

Pierwszoklasiści wybrali się również do Biblioteki Miejskiej w Bytowie, oddziału dla dzieci, gdzie pani Olga dołożyła wszelkich starań przedstawiając przeróżne książki, by zachęcić dzieci do czytania. Uczniowie dowiedzieli się też, że w bibliotece w Bytowie można świetnie się bawić na magicznym  dywanie! Dzieci z żalem opuściły mury biblioteki, aby udać się do muzeum, jednak i tam bardzo im się podobało! Wzięły udział w twórczych warsztatach, które mają na celu zaznajomić z różnorodnością dziedzin sztuki ludowej, stanowić inspirację do uczestnictwa w Przeglądzie Kaszubskiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Uczniowie mieli przyjemność poznać dzieła Władzimierza Ostoji oraz stworzyć swoje repliki dzieł.

       

Pamiętajmy:

 

Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej.  /Jan Brzechwa/

 

Wychowawczynie 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net