22.04 2022

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny „Czy znasz język ojczysty?”

22 kwietnia 2022 r. już po raz jedenasty odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Słupsku Wojewódzki Konkurs Polonistyczny „Czy znasz język polski?”. Udział wzięło 20 uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z Niepoględzia, Dretynia, Redzikowa, Główczyc, Miastka oraz Słupska. Zadanie uczestników konkursu polegało na rozwiązaniu testu sprawdzającego ich wiedzę z zakresu poprawności i kultury języka polskiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy o języku polskim oraz umiejętnością sprawnego posługiwania się nim w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Komisja konkursowa w składzie: dr Kinga Mielczarek, Bożena Gajdzis i Iwona Płóciennik
po sprawdzeniu prac uczestników wyłoniła zwycięzców konkursu. Naszą szkołę reprezentowali:

- Karolina Orłowska (klasa VIII B)

- Alicja Rybka (klasa VIII B)

- Adam Szrywer (klasa VII)

Wyróżnienie i nagrodę otrzymała uczennica naszej szkoły - Alicja Rybka. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy konkursu mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez uczniów liceum - członków Klubu Debat, a także porozmawiać z twórcami szkolnej telewizji Soplica TV.

Osobom nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net