20.06 2022

Poezja uczy, bawi, wzrusza

W czwartek 9 czerwca 2022 r.  w naszej szkole zrobiło się już bardzo wakacyjnie. Uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. „Niech żyją wakacje”. Przy plażowej dekoracji chętne osoby zaprezentowały wiersze o tematyce wakacyjnej.

Celem konkursu było rozwijanie kompetencji czytelniczych u dzieci, uwrażliwienie na piękno literatury polskiej, rozwijanie uzdolnień twórczych oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich i teatralnych uczniów.

Każdy uczestnik recytował i przedstawił wybrany przez siebie wiersz najlepiej jak potrafił. Była to znakomita okazja do zaprezentowania talentów przed publicznością, możliwość dla dzieci do wzmacniania wiary we własne siły oraz wspaniała zabawa, posiadająca wiele aspektów zarówno dydaktycznych, wychowawczych oraz społecznych.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej. O wynikach zdecydowało jury w składzie: Joanna Wantoch Rekowska, Wiesława Wyszecka oraz Aleksandra Małecka. Na ocenę miały wpływ następujące elementy: tempo, intonacja, interpretacja, znajomość tekstu i ogólny wyraz artystyczny.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Nela Krawętkowska, klasa III

II miejsce – Julia Gadomska, klasa I „a”

III miejsce – Kacper Szuta, klasa II

 

Wyróżnienia otrzymali:

Franciszek Bielawa, klasa I „a”

Łucja Roda, klasa I „b”

Julia Leik, klasa III

 

Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz gratulujemy!

   Wychowawczynie I-III

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net