16.12 2022

Spektakl profilaktyczny pt. „OBCA”

 

Spektakl "Obca" w reżyserii Bartłomieja Miernika powstał w 2019 roku - na długo przed wojną, która rozlała się na całą Ukrainę, choć trwała już wtedy wojna w Donbasie.           Dziś - w obliczu ogólnokrajowego dramatu - wydaje się jeszcze bardziej aktualny. Stworzyła go Fundacja "Banina", znana z poruszania ważnych społecznie tematów i rozmawiania o nich z młodzieżą. 

- Jest to spektakl o emigrantce, która trafia do Polski i stereotypach, które sama spotykam, studiując tutaj. Nawet gdy mamy podobny język, podobną tradycję, to jednak wciąż jest to obcy kraj, a nie własny dom. Dlatego w spektaklu mowa jest o tym, jak ważne jest, by człowiek z obcego państwa mógł znaleźć w nowym miejscu choćby jednego przyjaciela - mówi Solomija (aktorka)

Spektakl skierowany był do uczniów klasy 7 i 8. Był bardzo smutny  i poruszający. Uczniowie wykazali się ogromną wrażliwością i dojrzałością.

Spektakl został sfinansowany ze Środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dębnicy Kaszubskiej za co bardzo Dziękujemy!


 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net