29.09 2023

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

~Wisława Szymborska  

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania.  Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży - Janina Porazińska. Czytanie to jedna z najważniejszych umiejętności, która ma ogromny wpływ na nasze życie – rozwija wyobraźnię ,  wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, ułatwia naukę, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Czytanie stymuluje rozwój dzieci, dlatego tak ważne jest, aby jak najczęściej miały z nim kontakt. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przenieśli się w zaczarowany świat książki. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji głośnego czytania. Zachęcamy wszystkich rodziców, aby codziennie 10 – 15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie, a naszych czytelników do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

Copyright © 2002 - 2023 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net