06.05 2015

 

 STRAŻ POŻARNA W PRZEDSZKOLU 

 

5 maja br. do naszego przedszkola zostali zaproszeni bardzo wyjątkowi goście, a mianowicie gościliśmy strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepoględziu oraz w Gałąźni Wielkiej.

W trakcie spotkania dzieci  wysłuchały  opowieści  o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi.

Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy. Nieukrywaną radość sprawiła im możliwość jazdy wozem strażackim na sygnale. Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz lania wody wężem strażackim. Przez chwile wszyscy mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wierszem, piosenką oraz wręczyły kwiatki i dyplomy.

Składamy serdeczne podziękowania strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepoględziu oraz w Gałąźni Wielkiej, którzy umożliwili  naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska oraz  za zaprezentowanie sprzętu i wozów strażackich.

 

Pracownicy Przedszkola

 

Copyright © 2002 - 2023 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net