08.10 2015

Święto Pieczonego Jabłka

30 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pieczonego Jabłka. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na czerwono. Na dzieci czekało wiele niespodzianek.

Najpierw odbyła się pogadanka na temat zdrowotnych walorów jabłek. Przedszkolaki opisywały jabłko, jego wygląd, zapach i smak. Opowiadały dlaczego powinniśmy jeść jabłka, co można zrobić z jabłek i gdzie rosną jabłonie. Następnie wzięły udział w różnych konkurencjach, w których głównym bohaterem było jabłko. Przedszkolaki poszukiwały ukrytych jabłek, pokonywały slalom trzymając jabłko pod brodą oraz na drewnianej łyżce. Dzieci robiły także owocowe szaszłyki oraz koreczki.

Uwieńczeniem obchodów Święta Pieczonego Jabłka były pyszny poczęstunek, nie obyło się  bez pysznych jabłeczników, dżemów, soków jabłkowych, jednak największym powodzeniem cieszyły się jabłka pieczone.

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce  oraz promują zdrowy styl życia.

 

Bożena Bendzmer
Monika Dawidowska-Mularczyk
Joanna Włodarska
Małgorzata Zielińska

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net