11.05 2019

Wycieczka do Loopy’s World

Kolorowa sala Loopy’s World jest nowoczesnym rodzinnym centrum rozrywki, w którym czeka mnóstwo atrakcji i zabaw ruchowych pozwalających dzieciom we właściwy sposób spożytkować energię. Aktywna rozrywka jednocześnie zapewnia możliwość zdobywania nowych umiejętności i poznania alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Dzieci podczas zajęć ruchowych nabywają umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji siebie i innych. Kształtują też pozytywne postawy: współpracy, współzawodnictwa, koleżeństwa. I właśnie dlatego, w środę 24 kwietnia 2019 r., dzieci z naszego przedszkola, pojechały na wycieczkę do Gdańska na plac zabaw Loopy’s World. Jak na tak małe dzieci, podróż trwała długo, ale jak się później okazało warto było tyle czekać. Najpierw udaliśmy się do szatni gdzie dzieci zostawiły okrycia wierzchnie i buty. Po zapoznaniu się z regulaminem obowiązującym na terenie placu zabaw zaczęła się szalona, ale bezpieczna zabawa.

Ten wielki plac zabaw to raj dla dzieciaków, które uwielbiają dokazywać i śmiać się do rozpuku. Dzieci mogły beztrosko odkrywać świat zabawy. Nasze przedszkolaki przetestowały wszystkie zabawki, zjeżdżalnie, trampoliny, tunele, labirynty i inne sprzęty. Dzieci wspinały się, czołgały, fikały, ślizgały się, podskakiwały na trampolinie. Urządzenia zostały tak zaprojektowane, że nauczyciele mogli również bawić się razem z dziećmi. Każdy znalazł tam coś dla siebie.

Po 2,5 godzinnej zabawie wygłodniali pojechaliśmy na obiad, żeby nabrać energii i odzyskać siły, które utraciliśmy podczas zabaw. Później czekała nas już tylko droga powrotna. Zmęczeni, ale szczęśliwi około godziny 19.00 powróciliśmy do przedszkola.

Wycieczka sprawiła, że dzieci były wesołe i szczęśliwe. Wyjazd do Loopy’s World dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń. Była to nie tylko energiczna lekcja WF, ale również świetna zabawa dla naszych podopiecznych.

Monika Dawidowska – Mularczyk
Małgorzata Paszki
Joanna Roda
Alicja Breske

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net