02.11 2020

Dzień Dyni w przedszkolu

     W piątek 30 października 2020r. w naszym przedszkolu królowała DYNIA. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie. 

     Tego dnia przedszkolaki brały udział w iście dyniowych zabawach ruchowych i zawodach sportowych: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, podawanie sobie dyni w rzędzie różnymi sposobami, skoki przez dynie różnej wielkości, dynia górą – bokiem – dołem, podawanie sobie dyni różnymi sposobami, dyniowy tor przeszkód, itd. Dużym wyzwaniem były dyniowe łamigłówki - zabawy matematyczne z użyciem dyń. Klasyfikowanie dyń według wielkości, koloru, określanie ile jest dyń (mało, dużo), przeliczanie dyń (mniej więcej, tyle samo). Wiele frajdy sprawiły dzieciom zajęcia manualne i artystyczne. W każdej sali pojawił się kącik z pięknymi dyniowymi arcydziełami.

     Nie mogło zabraknąć dań z dynią w roli głównej. Wiadomo, że w dyni jadalny jest miąższ i pestki. Na stole królowały więc dynie w różnych postaciach, chleb z dynią oraz słodkości i ciasta z dynią – wszystko przygotowane przez rodziców przedszkolaków.

    To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na  różnorodne zabawy, ale także pod kątem edukacyjnym. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat roli warzyw w codziennej diecie, dowiedziały się w jaki sposób można je przetwarzać i co można z nich zrobić. 

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net