25.11 2020

CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym Przedszkolu

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

     Niestety ze względu na sytuację związaną z wymogami sanitarnymi prawdziwe pluszowe misie w tym roku nie mogły przybyć z dziećmi do przedszkola. Dzieci jednak pamiętały o swoich milusich przyjaciołach. W środę 25 listopada 2020r. przedszkolaki ze starszych i młodszych grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. 

     Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia Nasze Przedszkole zamieniło się w Misiowe Przedszkole. Pojawiły się misie KOALA (Maluchy), PUCHATKI ( Czterolatki), PANDY (Pięciolatki) i USZATKI (Sześciolatki). Uroczysty dzień rozpoczął się od grupowych zabaw w misiowej krainie. Najmłodsi poznali historię święta, recytowali wiersze o misiach, bawili się przy piosenkach o swoich pluszowych przyjaciołach. Na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, prezentacje multimedialne, quizy, zagadki, puzzle, śpiewanie piosenki „O kochaniu misia”, misiowe tańce, degustacja słodkości z miodkiem i innych iście misiowych smakołyków.
    Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.


 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net