15.12 2020

ŚWIĄTECZNE PIERNIKI

„Wielkie wydarzenie

pierniki pieczemy.

Ciasto wyrobione,

więc je wałkujemy.

 

Wycinamy w cieście

serca i księżyce,

domek i aniołka,

piękną baletnicę.

 

Kiedy się upieką

to je ozdobimy.

Lukrowane na choince

wspólnie powiesimy.”

 

Przepięknym wierszem „Pierniki” rozpoczęto w naszym przedszkolu dalsze przygotowania do magicznych Świąt Bożego Narodzenia.

W ramach propagowania kreatywnego działania oraz stwarzania możliwości uczestnictwa w tradycjach świątecznych zorganizowano pieczenie pierników. Zajęcia kulinarne przedszkolaki poprzedziły wspólnym śpiewem oraz tematycznymi zabawami tanecznymi. Najmłodsi nie zapomnieli o kilku ważnych zasadach małego kucharza – zasadzie bezpieczeństwa, higienie i czystości. Kolejnym krokiem milusińskich było wałkowanie ciasta i wykrawanie różnych kształtów ciasteczek. Dzięki wzajemnej współpracy przygotowanie pierników było wyjątkowe, bardzo się dzieciom podobało. Zapach cynamonu i korzennych przypraw roznosił się po całym przedszkolu. Uśmiechy nie znikały z twarzy kucharzy. Przedszkolaki poznały polskie zwyczaje świąteczne, ale na tym nie poprzestały – w zajęcia kulinarne włączono także edukację wielokulturową dzięki czemu dzieci mogły w naturalny sposób przyswoić nowe słówka języka angielskiego.

Pierniki wyszły bardzo piękne i smaczne, dlatego śmiało możemy nazwać nasze małe dzielne szkraby pomocnikami Św. Mikołaja.

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net