21.12 2020

 

To właśnie tego wieczoru, 
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha
- w serca złamane i smutne, 
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru, 
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy, 
Bóg się rodzi w człowieku”.

 

     Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z nas pewnie chciałby, aby trwały jeszcze  dłużej. Już z początkiem grudnia w naszym przedszkolu widoczne były świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia. Uroczystość ta łączy i napełnia nasze serca niezwykłą   radością i życzliwością. Oprócz świątecznych porządków, dekoracji sal  i wykonywania świątecznych ozdób, dzieci uczyły się wierszy, piosenek i kolęd bożonarodzeniowych. Punktem kulminacyjnym przedświątecznej przedszkolnej atmosfery było spotkanie przy Wigilijnym Stole w czwartek 17 grudnia 2020 r. W gwarze przedświątecznych przygotowań, zatrzymaliśmy się na chwilę, aby nie przeoczyć istoty Świąt Bożego Narodzenia.

     Wszystkie przedszkolaki w tym dniu były odświętnie ubrane i z niecierpliwością oczekiwały na wspólny, wigilijny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

     Świąteczny nastrój podkreślały bożonarodzeniowa dekoracja, blask świec i płynące z głośników kolędy. Spotkanie Wigilijne w przedszkolu to podniosła chwila. Dzieci nie tylko utrwaliły sobie znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz  co najważniejsze, wzmocniły bliskie i serdeczne relacje.

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net