27.04 2021

Dzień Ziemi w przedszkolu

 

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W środę i czwartek  (21 i 22 04.2021r.) szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. 

Poszczególne grupy spędziły dzień inaczej. Maluszki stworzyły wspólny plakat i przy pomocy pań zasadziły drzewka przed budynkiem przedszkola. Czterolatki i zerówkowicze wzięli udział w pokazie mody ekologicznej oraz wykonali ekoludki z odpadów. Pięciolatki udały się na wycieczkę do lasu. Przytulanie drzew, wąchanie ściółki, liczenie kwiatków i słuchanie śpiewu ptaków  - PIĘKNA NASZA ZIEMIA!!!!!  Żeby Ziemia zawsze taka była przedszkolaki wzięły sprawy w swoje ręce – wysprzątały okolice przedszkola i pobliski las. Nikt nie zapomniał o właściwej segregacji. Kolory pojemników i worków na śmieci – przedszkolaki mają w małym paluszku…..

Tegoroczne obchody zakończył Bal Ekoludków .Towarzyszył nam kolor zielony oraz piosenki, wiersze, tańce i pląsy.

 

 


 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net