31.03 2023

ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA,

CZYLI DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dnia 21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Dzieci z naszego przedszkola także włączyły się w obchody tego wyjątkowego dnia, zakładając dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności z tymi osobami. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki, zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy, z którymi borykają się osoby z tym Zespołem. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący, dodatkowy chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Jest to wyjątkowy dzień, który pozwala zwiększyć świadomość społeczną, uczy tolerancji, akceptacji i zrozumienia, bo                                    ,, WSZYSCY JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ TAK SAMO WAŻNI”. 

wychowawczynie

Copyright © 2002 - 2023 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net