29.04 2016

Szalony rowerowy tydzień!!!

Wychodząc naprzeciw działaniu na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany etap gminny ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.

Do turnieju zgłosiły się trzy drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z naszej gminy (SP Motarzyno, SP Dębnica Kaszubska i  SSP Niepoględzie) oraz dwie drużyny gimnazjalne (Dębnica Kaszubska i Niepoględzie). W turnieju wzięło łącznie udział 18 uczestników.

Składy naszych drużyn:

Społeczna Szkoła Podstawowa Niepoględzie

  1. Daria Orłowska
  2. Sara Strychalska
  3. Daniel Orłowski
  4. Filip Grzybowski

Społeczne Gimnazjum Niepoględzie

  1. Adam Cybulski
  2. Kacper Michalak
  3. Wiktor Młynarczyk

Uczestnicy turnieju zmagali się z rozwiązaniem testu i pokonywaniem toru przeszkód. Pierwsze miejsce zarówno w kategorii szkół podstawowych jaki gimnazjalnych zajęły drużyny z Niepoględzia.

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół podstawowych:

Marcin Godlewski                  miejsce I SP      Dębnica Kaszubska
Filip Grzybowski                    miejsce II SSP   Niepoględzie
Daniel Orłowski                      miejsce III SSP  Niepoględzie

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół gimnazjalnych:

Adam Cybulski                      I miejsce            Niepoględzie
Kacper Michalak                     II miejsce           Niepoględzie
Wiktor Młynarczyk                 III miejsce          Niepoględzie

Drużyny z Niepoględzia reprezentowały naszą gminę dnia 28 kwietnia 2016r. na etapie powiatowym. I tu drużyna złożona z gimnazjalistów naszej szkoły w składzie (Kacper Michalak, Adama Cybulski i Wiktor Młynarczyk) po raz pierwszy w historii występów na tym etapie turnieju wskoczyła na podium zajmując III miejsce. Trochę zimnej krwi przy pokonywaniu toru przeszkód i mielibyśmy awans na finał województwa. „Ale co się odwlecze to… i za rok powalczymy o ten awans.” – tak skomentował III miejsce Adam Cybulski unosząc do góry zdobyty puchar. Nadmienię, że w kategorii szkół gimnazjalnych rywalizowało 8 szkół reprezentujących gminy z naszego powiatu. Nieco słabiej wypadła drużyna ze szkoły podstawowej, która zajęła
VI miejsce.

Dzięki wsparciu udzielonemu przez Wójta Gminy Dębnica Kaszubska Panią Iwonę Warkocką oraz Stowarzyszenie Speranda wszyscy uczestnicy turnieju na etapie gminnym otrzymali poczęstunek, a najlepsi pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

Za udzielone wsparcie przy organizacji turnieju składam serdeczne podziękowania i gratuluję wszystkim uczestnikom.

Sylwester Barczyński

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net