21.03 2018

„Wiosna , wiosna , wiosna ach to TY…..”

Choć przyszła o 17:15 dwudziestego marca jako astronomiczna, MY tradycyjnie witaliśmy ją w Naszej Szkole 21 marca, już od wczesnych godzin rannych……

Żabki, bociany, pszczółki, kolorowe kwiatki to najważniejszy strój dnia dzisiejszego naszych uczniów. Kolorowo i z uśmiechem witaliśmy Wiosnę wraz z zaproszonymi gośćmi, bez których to powitanie nie byłoby tak uroczyste.

Klasa III SP wraz ze swoją wychowawczynią Panią Małgosią przeniosła nas w świat dylematów sercowych bociana, który wrócił z ciepłych krajów do Polski i zakochał się w zielonej żabce. Popisowa gra aktorska, przebrania i świetna zabawa przegoniła chmury zza których wyszło słońce.

Pochód z Marzannami i wybór Ekologicznej Marzanny, to kolejny punkt naszych obchodów. Pomysłowość uczniów na wykonanie Marzanny co roku wzbudza w Jury zachwyt i podziw. Trzecie miejsce przyznano klasie IV, drugie klasie II SP i pierwsze miejsce bezkonkurencyjne dla klasy VII za Ekologiczną Marzannę 2018.

W dalszej części dnia uczniowie uczestniczyli w niecodziennej lekcji przyrody poprowadzonej przez zaproszonych gości, a klasy najstarsze zmagały się w szkolnym konkursie „Wiosenne potyczki”.

Zwiastuny wiosny, ptaki przylatujące na wiosnę, zgadywanki, wykreślanki, kalambury…. oraz rozpoznawanie sprzętu, którym Leśnicy pracują w lesie to jedne z niewielu rud tego konkursu. Zabawa była wyśmienita, rywalizacja i zaangażowanie klas wiosenne. Nad całością konkursu baczne oko sprawowali Pracownicy Nadleśnictwa Bytów: Pani Katarzyna i Hanna, Pan Marek i Leszek oraz Pan Grzegorz z Nadleśnictwa Leśny Dwór wraz z Panią Wiesią Wyszecką i Panem Adamem Grajczykiem.

Zwycięzcami Wiosennych Potyczek została klasa III G, drugie miejsce klasa II G i trzecie dla klasy VII SP. Gratulujemy!!!

Dziękujemy Pracownikom Nadleśnictwa Bytów: Pani Katarzynie i Pani Hannie oraz Panu Markowi i Leszkowi , Nadleśniczemu Nadleśnictwa Leśny Dwór Panu Grzegorzowi oraz Panu Andrzejowi z Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi” za obecność, zaangażowanie i wiosenne uśmiechy.

Dziękujemy również Panu Stefanowi Rudnik za pomoc w organizacji konkursu, za użyczenie sprzętu.

W imieniu Całej Społeczności  Szkół w Niepoględziu informujemy, że Wiosna  przyszła!!!

Barbara Zdyb

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net