21.03 2019

Wiosna, wiosna , wiosna ach to TY…….

W czwartkowe przedpołudnie uczniowie naszych Szkół rozpoczęli przywitanie Wiosny od pochodu z Marzannami . Okrzyki, wiwaty, kolorowe przebrania i radość, że mamy Wiosnę towarzyszyła nam wszystkim. Szanowne Jury, nasi niezawodni i wspaniali przedstawiciele Nadleśnictwa Bytów pełnili zaszczytne honory tego dnia goszcząc w murach naszej Szkoły. Pani Hania, Katarzyna , Pan Krzysztof, Marek i Leszek  jednogłośnie wybrali najoryginalniejszą Marzannę 2019 klasy I SP pod skrzydłami wychowawczyni Pani Gabrysi.

Brawa dla pierwszaków!!!

W dalszej części dnia odbyły się wybory Miss i Mistera Wiosny 2019. Spośród trzydziestu dwóch kandydatek   i kandydatów Jury zdecydowało że koronę Miss otrzymała Daria Mostowa z klasy III SP. Pomysłowość i oryginalność przebrania wiosennego Darii to duże zaangażowanie mamy, tak zdradziła nam koronowana  Miss. Misterem 2019 został Bartosz Wolny uczeń klasy VIII. Zwycięska para otrzymała jako główną nagrodę tygodniowy pobyt z osobą towarzyszącą na Majorce. Gratulujemy!!!

W dniach poprzedzających Wiosnę został ogłoszony dla wszystkich uczniów konkurs przyrodniczy na wykonanie ekologicznej książki z surowców recyklingowych w której należało zamieścić  napisanie przez siebie przyrodnicze opowiadanie. Bezkonkurencyjny i niezawodny w kwestii ekologii jest Natan Świderski uczeń klasy IV, który wielokrotnie już wykazał się zaangażowaniem, pomysłowością i wiedzą przyrodniczą. Książka Natana zbudziła zachwyt Pracowników Nadleśnictwa Bytów.

Dziękujemy Natanowi i życzymy dalszych sukcesów!!!

Kolejnym etapem wiosennego dnia były niecodzienne lekcje przyrody prowadzone przez naszych gości. Przyroda szalała tego dnia nie tylko na zewnątrz szkoły ale także w klasach. Uczniowie chłonęli wiedzę i ciekawostki od mistrzów tego fachu.

W tym czasie kiedy młodsi uczniowie zgłębiali tajniki przyrody  najstarsi rywalizowali w konkursie „Zielono mi”. Klasa VII, VIII i III Gim  zaangażowana w testy, quizy musiała wykazać się wiedzą , sprytem i pomysłowością. Rywalizacja na wesoło pod okiem Jury wyłoniła zwycięskie I miejsce dla naszych Orłów klasy III Gim, II miejsce dla klasy VIII i III dla klasy VII.

Gratulujemy  i dziękujemy za dobrą zabawę.

W tym miejscu dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Bytów za aktywną obecność, za wsparcie swoją wiedzą i uśmiechem tego dnia.  Dziękujemy za przekazane nagrody.

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net