18.02 2020

Tropical Island i zwiedzanie Berlina

12 stycznia 2020 roku o godzinie 22:00 grupa 54 uczniów i 5 opiekunów ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Niepoględziu wyruszyła na wycieczkę do Berlina i na Wyspę Tropikalną. Około 6:00 byliśmy na miejscu. Po szybkim śniadaniu udaliśmy się do szatni, a potem w „tropiki”. Całe osiem godzin szaleliśmy na zjeżdżalniach, w ciepłym morzu, na złocistych piaskach, pod prawdziwymi palmami. Wodne szaleństwa dostarczyły nam niesamowitej radości. Uczniowie podziwiali las deszczowy, błękitny Południowy Pacyfik, lagunę z Wyspy Bali. Mogli oglądać wspaniałą egzotyczną roślinność oraz zobaczyć domki typowe dla Bali, Borneo, Polinezji, Amazonii i Kongo.

Po południu udaliśmy się do centrum Berlina, gdzie przy zachodzącym słońcu mogliśmy podziwiać Bramę Brandenburską oraz Reichstag. Kolejnym punktem było Beliner Zoo, gdzie uczniowie mogli posilić się w Mc Donalds lub spróbować Berliner Currywurst. Podczas przejazdy autobusem po Berlinie ogromne wrażenie wywarły na nas wielkie budowle, a przede wszystkim wieża telewizyjna, czyli Berliner Fernsehturm.

Następnie ruszyliśmy w podróż powrotną. Nasze zmęczenie sięgało zenitu, więc prawie wszyscy usnęli i obudzili się dopiero w Niepoględziu, gdzie ok. 1:00 czekali na nas już rodzice. 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net