23.04 2021

Spektakl profilaktyczny pt. „ Strach ma wielkie oczy ”

Dla uczniów kl. 0-V odbył się spektakl profilaktyczny on-line pt. „Strach ma wielkie oczy”.
W spektaklu  został poruszony problem przemocy, agresji oraz prześladowania - zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci  i młodzieży. Wspomniano też o uzależnieniach  (alkohol, nikotyna). Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci, którzy nie zgadzają się na nią,  jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu  bezkarni a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem. Aby uporać się z trudną sytuacją dzieci i młodzież często sięgają po używki.
W spektaklu ukazano sposoby radzenia sobie w skomplikowanym położeniu. Pokazano, że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowodnią, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie jak wyjść  z opresji. Ponad to pokażą, co robić kiedy jesteśmy świadkami przemocy. Okaże się, że nikt z nas nie jest bezradny!
Fascynująca przygoda rozgrywa się w owadzim świeci. Piegowata  razem z przyjacielem Żądełkiem są prześladowani przez Karalucha Ohydka. Sytuacja z pozoru niewinna zaczyna wymykać się spod kontroli i wyrządza coraz więcej szkód.

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net