26.03 2015

„A za oknem wiosna…”

Tradycyjne tego dnia każda klasa przygotowała Marzannę, z którymi wyruszyliśmy na pochód wiosenny. Kolorowe przebrania, okrzyki i transparenty na dobre miały odpędzić zimę na parę miesięcy. Podczas tego dnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Nadleśnictwa Bytów i Leśny Dwór oraz Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”, którzy podzielili się swoją przyrodniczą wiedzą i pasją z uczniami naszej szkoły.

Klasy najmłodsze uczestniczyły w lekcji o tematyce wiosennej- wiosna i zwierzęta w lesie. Klas IV-VI w  ciekawych zajęciach o rakach, prowadzonych przez Panią  Mariolę pracownika Parku Krajobrazowego. Natomiast gimnazjaliści zmagali się w szkolnym konkursie „Znam , lubię, szanuję”. Do tego konkursu uczniowie przygotowywali się już od dłuższego czasu, bo jedną z konkurencji była scenka wiosenna przedstawiona przez każdą z klas. Testy, łamigłówki, krzyżówki o tematyce przyrodniczej to kolejne etapy klasowych rywalizacji. Największą atrakcja była ostatnia runda –rozpoznawanie sprzętu związanego z pracą w lesie. W tym miejscu podziękowania należą się naszemu wspaniałemu Panu Stefanowi Rudnikowi, bez którego  ta część konkursu nie była by tak interesująca. Okazy, które udostępnił nam Pan Stefan i opowieści o każdym z nich, to niezapomniana  lekcji przyrody i historii. W końcowym podliczeniu punktów na najwyższym podium stanęła zasłużenie klasa III gimnazjum, drugie miejsce dla klasy II i trzecie dla klasy I gimnazjum.

Zwycięzcą gratulujemy a wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Copyright © 2002 - 2023 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net