09.02 2016

Dobra Pizza od przedszkolaków.

Tego jeszcze nie było – zjeść dobrą pizzę w Międzynarodowym Dniu Pizzy każdy może, ale zjeść DOBRĄ pizzę przygotowaną własnymi rączkami mogły tylko przedszkolaki w Niepoględziu! To niepowtarzalne wydarzenie było możliwe dzięki panu JAROSŁAWOWI MALKIEWICZOWI, właścicielowi pizzerii NAPOLI PIZZA&KEBAB w Dębnicy Kaszubskiej i w Kołczygłowach, który wraz ze swoim pracownikiem uczył i wspólnie z dziećmi tworzył ten włoski przysmak.

Przedszkolaki poznały proces tworzenia pizzy – wsypywały mąkę, dodawały składniki do ciasta oraz układały dodatki.

Zapach z piekarnika opanował całą salę i … okolicę; nie jednemu ślinka ciekła, no i nie zabrakło łasuchów, którzy próbowali podłączyć się do wspólnego stołu, przy którym twórcy pizzy – przedszkolaki z apetytem zajadali owoc własnej pracy. 

Wszystkie przedszkolaki, wychowawczynie i dyrekcja Przedszkola w Niepoględziu składają gorące podziękowania panu Jarkowi i jego współpracownikom za wspaniałą żywą lekcję tworzenia pizzy; dzieci przyznają, że pan Jarek oprócz umiejętności kulinarnych ujawnił wybitny talent pedagogiczny – DZIĘKUJEMY! I na koniec potwierdzamy, że dziś w Niepoględziu była najlepsza pizza na świecie!

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net