W szkole jak w rodzinie " /> <i class="fa fa-child" aria-hidden="true"></i> W szkole jak w rodzinie <i class="fa fa-child" aria-hidden="true"></i> - Stowarzyszenie Speranda Niepogledzie
28.05 2017

Sobotni poranek przywitał nas słońcem; trzeba przyznać, że tegoroczny maj nie rozpieszczał nas dotąd piękną pogodą. Wielki Festyn Rodzinny w Niepoględziu zapowiadał się więc nieźle. By na godzinę 14.00 wszystko było gotowe, od samego rana uwijali się pracownicy naszych szkół, rada rodziców oraz firma „Przygoda Team” z Bytowa.

Szkole busy przywoziły tego dnia nie tylko naszych uczniów – każdy kto chciał wziąć udział w tej imprezie mógł wsiadać bez biletu. Rozpoczęliśmy od czwartej już edycji biegów „Biegnij za Lolkiem”; w różnych kategoriach wiekowych start i metę wyznaczał nasz patron Jan Paweł II, z królującego pośrodku parku pomnika. Zwycięzców zdobiły medale, dumnych rodziców uśmiechy i radość.

Ludzi przybywało; około godziny szesnastej park wypełniał tysięczny, kolorowy tłum. Dzieci szalały na zjeżdżalniach i innych dmuchanych atrakcjach, młodzież oblegała euro bangy i namiot z symulatorami, dorośli gawędzili przy kawie i cieście przygotowanym przez rodziców, a odważniejsi rodzice konkurowali z nauczycielami w sztafecie: a to ścigając się na taczkach, a to skacząc w workach, a w końcu polewając się wodą – choć regulamin konkursu tego nie przewidywał. Dopingu i radości nie zabrakło – sama pani wójt Iwona Warkocka zagrzewała zawodników do walki.  Atmosfera była przednia – jak to w „zdrowej” rodzinie. A słońce niezmiennie podgrzewało atmosferę rodzinnego pikniku.

Festyn rodzinny organizowany od lat w Niepoględziu łączy w sobie kilka okazji: Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca. Jest to również swoisty dzień otwartych drzwi organizowany przy zaangażowaniu całej szkolnej społeczności. To dobra okazja by pokazać przynajmniej kawałek naszej codzienności. Były więc konne przejażdżki, pokazy karate przy licznym wsparciu gości z klubu lęborskiego, dobre występy naszych lekkoatletów, no i oczywiście piłka nożna – w formule mini turnieju zawalczyły drużyny juniorów i seniorów naszego klubu DOLINA SPERANDA oraz połączone siły nauczycieli i pracowników. Dobrych emocji nie brakowało i tym razem. W tej pozytywnej atmosferze nasza szkolna brać powiększyła się – na nowy rok szkolny zapisało się kilku nowych uczniów.

Kiedy po całodniowych harcach i zabawach najmłodsi słodko zasnęli w tany i pląsy ruszyli dorośli. Zabawa trwała do późnej nocy – a noc była naprawdę gorąca.

Dziękujemy wszystkim, którzy do tej udanej imprezy dołożyli choćby małą cegiełkę! Wszystkim uczestnikom – za spędzony wspólnie czas!  I już dzisiaj zapraszamy do Niepoględzia ponownie: w sobotę 22 lipca o godzinie 17.00 nad Jezior Głębokie na 10 Mszę na Wodzie, a później do naszego parku na wspólny piknik z okazji Święta Niepoględzia.

o.R.I.

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net