20.05 2022

XI ZJAZD SZKÓŁ im. JANA PAWŁA II Diecezji Pelplińskiej.

18 maja 2022 Niepoględzie. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią uczniowie szkół z Diecezji Pelplińskiej, które noszą imię Jana Pawła II, spotkali się w Społecznej Szkole Podstawowej w Niepoględziu. Datę spotkania wyznaczono na 102 rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Spotkaniu przewodniczył ksiądz biskup Arkadiusz Okroj – biskup pomocniczy Diecezji Pelplińskiej.

Nasi goście mięli możliwość  zapoznania się z historią pałacu i miejsca, a uczniowie i nauczyciele – gospodarze, wcielając się w rolę przewodników, oprowadzali każdą z przybyłych delegacji po budynku. Piękna pogoda pozwoliła na celebrację Mszy Świętej – głównego punktu programu, w parku, przed pomnikiem Jana Pawła II. Obok przedstawicieli szkół noszących imię Papieża Polaka obecni byli nauczyciele i uczniowie naszych gminnych szkół, władze samorządowe z panią Wójt Gminy Dębnica Kaszubska Iwoną Warkocką oraz przedstawicielami powiatu: panią Anną Pietrzak i Marcinem Kowalczykiem, rodzice naszych uczniów, mieszkańcy wsi oraz przyjaciele szkoły. Mszę świętą koncelebrowali przybyli księża – goście oraz dziekan dekanatu łupawskiego ks. Piotr Czaja i proboszcz parafii Budowo ks. Andrzej Nalborski.

W drugiej części spotkania zaprosiliśmy wszystkich gości do Spichlerza. Przedstawiliśmy szkołę, naszą działalność i siebie historią zapisaną w obrazach, uzupełnianą dodatkowo słowem. W krótkiej „scence” uczniowie pokazali jak w codziennym życiu szukamy drogowskazów, które pozostawił nam nasz Patron. Był też czas na krótki, „elektroniczny”  konkurs wiedzy o Janie Pawle II i sprawdzian jak nasi goście zapamiętają Niepoględzie. Później przyszedł czas by pokrzepić ciało; wspólna agapa przy stole dała okazję do wymiany zdań i dalszego poznawania się nawzajem.

Spotkanie zakończyliśmy przy pomniku. W losowaniu na gospodarza kolejnego, XII zjazdu los uśmiechną się do gości ze Starej Kiszewy – w 2023 roku spotkamy się w Zespole Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie. Tę rodzinną atmosferę chcemy kontynuować dlatego zaprosiliśmy naszych gości na wspólny spływ kajakowy Słupią, 16 lipca 2022 roku, śladami Karola Wojtyły – Jana Pawła II, który zakończymy o godzinie 17.00 udziałem we Mszy na Wodzie; Szkoła Podstawowa w Skorzewie – zwycięzca konkursu – otrzymuje 20 miejsc w kajakach! Wszystkie pozostałe Szkoły otrzymują po 4 miejsca. W spływie uczestniczyć będą również nasi uczniowie, a organizacją całości zajmie się nasza szkoła i Stowarzyszenie Speranda. Ostatnim akcentem, który pozostanie w naszym parku było zasadzenie dębu pokoju przez przedstawicieli wszystkich obecnych szkół.

Pięknie DZIĘKUJEMY Wam wszystkim za przyjęcie zaproszenia i obecność, a także za niepowtarzalną atmosferę, którą razem tworzyliście!

Szkoła Podstawowa w Mściszewicach, Katolicka Szkoła Podstawowa w Kartuzach, Zespół Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie, Szkoła Podstawowa w Skorzewie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lęborku, Szkoła Podstawowa w Koronowie, Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim, Szkoła Podstawowa w Gowidlinie, Szkoła Podstawowa w Damnicy, Szkoła Podstawowa w Kleszczewie Kościerskim, Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie oraz naszym gminnym szkołom: Szkoła Podstawowa w Motarzynie, Szkoła Podstawowa w Gogolewie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnicy Kaszubskiej.

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net