04.12 2012

Adwentowy Kalendarz Niespodzianek

Rozpoczął się ADWENT – czas, który przygotowuje nas na najwspanialsze święta – Święta Bożego Narodzenia. W naszej szkole, na holu głównym zawisł wieniec adwentowy, na którym uroczyście zapaliliśmy pierwszą świecę adwentową.

Każdego dnia jedna z klas zaśpiewa kolędę, a w zamian wylosuje nagrodę; nagrody ukryte są w piętnastu świątecznych woreczkach zawieszonych pod żyrandolem. W tym samym czasie zapalamy światełko adwentowe przed pomnikiem patrona naszych szkół – Jana Pawła II. Na bieżąco będziemy relacjonować to wydarzenie.


Poniedziałek 3 grudnia – klasa I wraz z wychowawczynią Bożeną Bendzmer zaśpiewała kolędę „Anioł Pasterzom mówił”; klasa wylosowała sponsorowany wyjazd do kina.


Wtorek 4 grudnia - klasa III wraz z wychowawczynią Magdaleną Hering zaśpiewała kolędę "Dzisiaj w Betlejem"; trzeciaki również pojadą do kina.


Środa 5 grudnia - klasa VI wraz z wychowawczynią Anną Sokołanko zaśpiewała kolędę "Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje"; wylosowali niespodziankę 15: wspólny wyjazd na pizzę.


Czwartek 6 grudnia - klas V wraz z wychowawcą Sylwestrem Barczyńskim zaśpiewała kolędę "Jezusa narodzonego wszyscy witajmy"; w nagrodę jadą na kręgielnię!


Piątek 7 grudnia - dziś śpiewali nauczyciele; kolęda "Narodził się Jezus Chrystus" w ich wykonaniu wzbogacona była spadającymi "z nieba" cukierkami i kolorowym confetti. Jako niespodziankę nauczyciele wylosowali wspólny wyjazd na pizzę.


Poniedziałek 10 grudnia - klasa VI wraz z wychowawczynią Barbarą Zdyb zaśpiewała kolędę "Pasterze mili coście widzieli"; w nagrodę jadą do kina.


Wtorek 11 grudnia - klas III gimnazjum wraz z wychowawczynią Wiesławą Wyszecką zaśpewała kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki"; ku ogólnej radości wylosowal wyjazd do aquaparku.


Środa 12 grudnia - zerówka - grupa II wraz z wychowawczynią Gabrielą Chrystofiak pięknie wykonała kolędę "Przybieżeli do Betlejem"; w ramach niespodzianki jadą do piłeczkowni.


Piątek 14 grudnia - zerówka - grupa I wraz z wychowawczynią Małgorzatą Zielińską zaśpiewała dziś śliczną ale trudną kolędę "Wesołą nowinę bracia słuchajcie"; w nagrodę jada do piłeczkowni.


Poniedziałek 17 grudnia - dziś klasa II wraz z wychowawczynią Małgorzatą Paszki wykonała kolędę "W żłobie leży"; w adwentowym kalendarzu niespodzianek wylosowali wspólny wyjazd na pizzę.


Wtorek 18 grudnia - klasa I gimnazjum wraz z wychowawcą o. Ryszardem Iwanowski wykonała kolędę "A wczora z wieczora"; w ramach niespodzianki odwiedzą kręgielnię.


Środa 19 grudnia - klas II gimnazjum wraz z wychowawczynią Joanną Wantoch Rekowską zaśpiewała kolędę "Bracia patrzcie jeno"; wylosowali wyjazd do aquaparku.


Czwartek 20 grudnia - dziś pierwsza grupa młodszych przedszkolaków (czterolatki) wraz z wychowawczynią Magdaleną Dąbrowską zaśpiewała kolędę "Do szopy hej pasterze"; przedszkolaki pojadą do kina.


Piątek 21 grudnia - w ostatnim dniu naszego kolędowania wystąpili przed nami najmłodsi - przedszkolaki z najmłodszej grupy wraz z wychowawcą Danielem Dąbrowskim. Zaśpiewali kolędę "Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły" - wyśpiewując tym samym wyjazd do piłeczkowni.


I tak zakończył się tegoroczny Adwentowy Kalendarz Niespodzianek; wszystkie worki z prezentami, które zawisły na naszym holu są puste, ale prezentów wystarczyło dla wszystkich. Na ostatnim przedświątecznym apelu zapaliliśmy czwartą świecę adwentową na naszym wieńcu. Wzruszającym momentem było przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które z groty Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem, dotarło do naszej szkoły za pośrednictwem bytowskich harcerzy.

Z najlepszymi życzeniami, które przekazaliśmy sobie nawzajem pod wielką i strojną  choinką, a za pośrednictwem obecnych naszym rodzinom i bliskim, udajemy się na świąteczny odpoczynek! Na zajęciach spotykamy się w poniedziałek 7 stycznia - już w Nowym 2013 Roku! Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net