20.01 2013

Świąteczne spotkanie

Atmosfera radosnych Świąt Bożego narodzenia w polskiej tradycji trwa aż do Święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Zwyczajowo w tym czasie zapraszamy przyjaciół naszej szkoły na spotkanie opłatkowe połączone z  „Jasełkami” w wykonaniu uczniów. Myślą przewodnią spotkania były słowa Jana Pawła II: „Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym”.

Piątkowe przedpołudnie 18 stycznia br. szeroko otworzyło drzwi naszej szkoły przed przybywającymi gośćmi, rodzicami i mieszkańcami naszych miejscowości. Gościem honorowym tego dnia był Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz.

Gromkie brawa przywitały wszystkich obecnych na spotkaniu gości, z Panem Marszałkiem na czele. „Obecność przyjaciół szkoły oraz Pana Marszałka Senatu RP, jest wyrazem uznania dla pracy tych wszystkich, którzy od wielu lat codziennie tworzą historię tej szkoły, która nie tylko uczy ale także wychowuje według najlepszych wzorców pozostawionych nam przez patrona Błogosławionego Jana Pawła II” – witał zebranych o. Ryszard Iwanowski.

Tego samego dnia po południu mury naszej szkoły gościły mieszkańców Gałęzowa i Niepoględzia. Spotkanie przygotowali sołtysi Gałęzowa i Niepoględzia – Zdzisław Bojanowski i Jerzy Kujach wraz ze Stowarzyszeniem SPERANDA. Niestety na obu spotkaniach zabrakło Wójta Naszej gminy.

Tradycją naszej placówki jest by w corocznie przygotowywanym spektaklu jasełkowym, czytać ewangeliczną prawdę przez pryzmat wydarzeń z życia szkoły i otaczającego nas świata. Miniony rok wypełniał całą Polskę radosną atmosferą Euro 2012; trudno było nie wykorzystać tego wydarzenia jako tła dziejącej się na scenie akcji. Scenariusz wydarzeń życie jakby samo obsadziło w konwencji znanej „rozprawy między Panem, Wójtem a Plebanem” autorstwa Mikołaja Reja. I tak TRENER – Kacper Grajczyk, BURMISTRZ – Damian Skwara i KAPELAN – Damian Domaros, „debatowali” nad ważnymi społecznie sprawami, by różniąc się ogólnie, w szczęśliwym finale spotkać się przy Jezusowym żłóbku. Nie zabrakło wątku romantycznego, który łączył MARYJĘ – Sandra Młyńska i JÓZEFA – Kacper Tomaszewski. Dodatkową dawkę humoru na scenę wnosiły KOBIETY Z KIJAKMI – Sylwia Zernek i Paulina Orłowska, SOŁTYS – Karol Zając i SEKRETARKA – Mateusz Błażejewski. W rolę MAŁEGO JEZUSKA wcielił się Daniel Furman.

Łącznie w „Jasełkach” udział wzięło 40 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Chór przygotowała pani Monika Stefaniuk; w tym miejscu wyróżnić należy solowe partie w wykonaniu Pauliny Frymel i Dagmary Żytowieckiej. Oprawa muzyczna spektaklu w wykonaniu pana Pawła Przybyło. Tekst autorstwa o. Ryszarda Iwanowskiego.

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net