17.01 2015

 

 

JASEŁKA w Nie-Strasznym Dworze

 

Tegoroczne Jasełka - tradycyjnie wystawiliśmy trzy razy: dwa razy w piątek (16.01) i raz w sobotę (27.01). Zgodnie z obietnicą tym razem śmialiśmy się przede wszystkim z samych siebie choć nie zabrakło odniesień do wydarzeń minionego roku. Aktorzy i chór wykonali ogromną pracę, której efekty zostały ocenione wysoko przez publiczność. Trzeba więc docenić zaangażowanie i trud występujących uczniów.

Obsada tegorocznych Jasełek przedstawia się następująco:

W role małego Jezuska wcielił się NORBERT HALINIAK: Maryję zagrała ŁUCJA PAŁUBICKA, Józefa JACEK DOMIN. Najładniejsze aniołki kreowały PRZEDSZKOLAKI. Wysoko ocenić trzeba kreację KACPRA BORODZIUKA, który wcielił się w rolę głównej postaci SZEFA - Dyrektora - wierność oryginałowi powalała wręcz publiczność i zasługuje na najwyższe uznanie. Podobnie - nie do podrobienia - była Pani Kropka w wykonaniu RAFAŁA ZAGDANA wraz ze swoim męże Panem Bambułą w którego wcielił się ŁUKASZ STACHOWIAK. Trzy Babki w role których wcieliły się DOMINIKA LABUDDA (Michałowa), NATALIA SMUTEK  (Genowefa) i NIKOLA MOSTOWY (sklepowa) trafnie komentowały szarą rzeczywistość życia wiejskich społeczności. Atmosferę podgrzewał Pan Karol w spontanicznym wykonaniu BARTKA SMUTKA. Rolę Leśniczego kreował KACPER TOMASZEWSKI przypominając wszystkim o obowiązku dbania o las.  Na scenie pojawił się też pałacowy duch grany przez MARCINA MŁYŃSKIEGO. Wszystkich zabawiały dwa bałwanki - Jasiu i Kuba w roli których wystąpili KAROL BORODZIUK i ADAM SKWARA. Role uczniów odtwarzali BASIA PRZYDATEK, MAGDA PELA, MARTA SEWERYNIUK, DARIA ORŁOWSKA, IZABELA GRZONKA, JULKA PAŁUBICKA, KUBA KWIDZYŃSKI, KACPER MICHALAK. W przedstawienie zaangażowany był szkolny chór; należy podkreślić solowe wykonania JULKI PAŁUBICKIEJ, ŁUCJI PAŁUBICKIEJ, KACPRA BORODZIUKA, JULI MAC, IZABELI GRZONKA, SARY NOWICKIEJ i SANDRY MRÓZ. Oprawę muzyczną Jasełek przygotował i wykonał pan PAWEŁ PRZYBYŁO. Scenariusz i reżyseria o.Ryszard Iwanowski.

Po udanych występach jasełkowych nasi uczniowie relaksowali się na Szkolnym Balu Karnawałowym. Należy również wspomnieć, że zupełnie niespodziewanie odwiedził Nas prawdziwy Święty Mikołaj, który nie zapomniał o żadnym uczniu - wszyscy otrzymali świąteczne paczki.  

 

Wstęp - "Kto wie czy za rogiem"

 

 

Rozmowa Dyrektora z uczniami + "Pastorałka dla bałwanów"

 

 

Bałwanki, Pani Kropka, Pan Bambuła + "Aby brata przytulił brat"

 

 

Michałowa z choinką, Pan Leśniczy i Pan Karol

 

 

Rozmowa Ducha z Dyrektorem + "Wędrówką życie jest człowieka"

 

 

Bałwanki, Trzy Baby, Pani Kropka + "Przyjdź do mnie mały Jezusiku"

 

 

Maria z Ukrainy, Dyrektor, Pan Karol, Aniołki + "Aniołek najładniejszy"

 

 

Zakończenie

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net