05.05 2015

JAROSŁAWIEC

Dnia 19 kwietnia br. klasa II gimnazjum udała się na zasłużony odpoczynek od nauki szkolnej w postaci pięciodniowej wycieczki do Jarosławca. Zakwaterowali się w pensjonacie "Morska Bryza", którego budynek mieścił się zaledwie kilkadziesiąt metrów od morza. Towarzyszyły im wychowawczyni - p. Barbara Zdyb i przedszkolanka - p. Beata Januszkiewicz.
   O godzinie 16:00 bus zabrał ich spod szkoły i w niecałe dwie godziny dowiózł do Jarosławca. Humory dopisywały. Po przyjeździe, rozdzieleniu pokoi i rozpakowaniu się uczniowie udali się na kolację, a po jej zjedzeniu rozpoczęli wypoczynek w swoim towarzystwie - oglądając filmy, grając na konsoli czy po prostu rozmawiając i planując dalszy pobyt.
  Kolejne dni obfitowały w różnego rodzaju atrakcje - wyjścia na plażę, pływanie i zabawa w Aquaparku, wypady na miasto, a o zmierzchu ogniska. Uczniowie mieli mnóstwo czasu dla siebie, który wykorzystywali i na lenistwo (np. opalanie się na balkonach), i na aktywność sportową (gra w koszykówkę, siatkówkę, bieganie po plaży). I oczywiście jak przystało na przykładnych nastolatków nie spali całymi nocami :)
   Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjścia na plażę - uczniowie w tym czasie wyciszali przy relaksującym dźwięku fal. Szczególnie spodobało im się szukanie bursztynów, których znaleźli całkiem sporo.
   Kiedy nadszedł czas powrotu wszyscy byli trochę rozżaleni z powodu powrotu do rzeczywistości. Wielu uczniów głośno wyrażało chęć ponownego przyjazdu w to miejsce, po czym wnioskujemy, że wycieczka im się podobała. Mamy nadzieję, że po takim wypoczynku tym ochotniej zabiorą się do nauki i obowiązków szkolnych, gdyż koniec roku szkolnego już za pasem.

Barbara Zdyb

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net