05.10 2015

Trudno było uwierzyć, że to październik; chyba sam święty Franciszek z Asyżu zaprosił na swoje święto brata słońce! Grzało jak w letni dzień! Bez wątpienia był to jeden z powodów, dla których tłumy – nie tylko z okolicznych wsi, ale od Słupska po Bytów – ściągnęły do Niepoględzia by wspólnie przeżywać piętnasty już Dzień Braterstwa Stworzeń.

Katedra zieleni i ostatnich jesiennych kwiatów pomieściła wszystkich braci – i większych i tych mniejszych, których tak bardzo kochał św. Franciszek. Ołtarz ustawiono u stóp pomnika Jana Pawła II – szczególnego patrona szkoły i tego miejsca. Mszy przewodniczył ks. Sławomir Ossowicki proboszcz parafii Nożyno, który w dialogowaną homilię zaangażował nie tylko uczniów naszej szkoły. Koncelebrował  ks. proboszcz naszej parafii Tadeusz Rybiński. W modlitwę i śpiew wplatały się: szczekanie psów, pomiaukiwania kotów, rżenie koni, beczenie owiec, muczenie krów, gdakanie kur, gruchanie gołębi, kwakanie i gęganie kaczek i gęsi; i tylko świnki morskie i króliki zdawały się nic nie mówić – chyba ze zdziwienia.

Rada Rodziców zaprosiła wszystkich po Mszy Świętej na rodzinny piknik: swojski chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz ciasto drożdżowe warte były długiej kolejki! Podobnie jak grochówka z kuchni polowej przygotowana przez pracownice stowarzyszenia. Piknikowej atmosfery dodały również stoiska z rozmaitościami w temacie dnia.

Podczas tego wydarzenia wsparliśmy schronisko dla zwierząt oraz Fundację „Zdrowie na końskim grzbiecie” z którymi współpracujemy od lat.

Wierzymy, że błogosławieństwo św. Franciszka, którego przykład wszystkich nas tutaj zgromadził, doda sił w ciągłej trosce o przywracanie tej naturalnej harmonii jaką całemu stworzeniu nadał sam Najwyższy! I niech się tak stanie – jak przypomina święty z Asyża: „Wszechmogący, najświętszy, najwyższy i największy Boże, wszelkie dobro, największe dobro, całe dobro, który sam jesteś dobry (por. Łk 18, 19), Tobie pragniemy oddawać wszelką sławę, wszelką chwałę, wszelką wdzięczność, wszelką cześć, wszelkie błogosławieństwo i wszelkie dobra. Niech się stanie. Niech się stanie. Amen.”  

Wydarzenie przygotowane przez Społeczne Szkoły w Niepoględziu – nauczycielom i rodzicom składamy serdeczne podziękowania, oraz pracowników Stowarzyszenia SPERANDA – którym również dziękujemy! Wszystkich obecnych zapraszamy za rok – w niedziele najbliższą Uroczystości św. Franciszka! 

 

Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net