22.11 2015

Charytatywny Bieg i marsz Nordic Walking

"Dać radość dzieciom"

Sobota 21 listopada br. w prognozach pogody nie zapowiadała się dobrze; przewidywano omieg z deszczem i prawie zimowe temperatury. Ale tłum gorących serc, które zjawiły się na starcie biegu charytatywnego w Niepoględziu sprawił, że świeciło słońce – i to w podwójnym wymiarze!

Z inicjatywy Klubu biegacza GOCH z Bytowa i przy współdziałaniu Społecznych Szkół oraz Stowarzyszenia SPERANDA z Niepoględzia przeżyliśmy fajne wydarzenie, którego celem była pomoc rodzinie państwa Gierczyńskich z Goszczyna; trwa remont ich domu, w którym zamieszkuje trzynaścioro dzieci, w tym siódemka  osieroconych przez tatę oraz porzuconych przez mamę.

Na starcie stanęło 88 biegaczek i biegaczy; do pokonania dystans 10 lub 5 kilometrów, w tym również na kijkach. Obok zaprawionych zawodników, którzy przybyli z Bytowa, Koszalina, Sławna, Gdańska, Borzytuchomia,  Kołczygłów, Postomina i wielu innych miejsc, stanęli lokalni sportowcy pod przewodnictwem pani wójt Iwony Warkockiej oraz sołtysów Niepoględzia i Gałęzowa: pań Lidii Chrystofiak i Teresy Stachowiak. Trasa nie była łatwa, ale na mecie stawili się wszyscy biegacze i nornic walking’owcy; na wszystkich czekała gorąca grochówka przygotowana przez gorące wolontariuszki ze stowarzyszenia.

Członkowie i sympatycy klubu GOCH przygotowali również aukcję, z której dochód wsparł dodatkowo główny cel imprezy. Łącznie przekazaliśmy na rzecz dzieci państwa Gierczyńskich 5140,00 zł. I mamy nadzieję, że dzieciaki spędzą Boże Narodzenie już w swoich nowych pokojach!

Na ręce pana Stanisława Majkowskiego – prezesa Klubu Biegacza Goch oraz pana Tomasza Jaszewskiego – głównodowodzącego organizacja biegu, składamy serdeczne podziękowania dla członków i sympatyków klubu oraz dla wszystkich uczestników biegu i marszu oraz pracujących w tym dniu wolontariuszy. Mamy nadzieję, że złote rybki, przygotowane przez dzieci i nauczycieli pod kierunkiem pani dyrektor Joanny Wantoch Rekowskiej, a wręczone wszystkim uczestnikom tego wydarzenia przez dzieci, dla których pomoc była przekazana, długo będą przypominać o życzliwości jaką okazaliście by „dać dzieciom radość”. Warto wspomnieć, że sobota 21 listopada była światowym dniem życzliwości! Dobrze wpisaliśmy się w temat dnia!

o.Ryszard Iwanowski

A oto tabela zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

10 km mężczyzn

Miejsce Imię i nazwisko Czas
I Kobus Tomasz (37’31’’)
II Zieman Michał (38’21’’)
III Janiszewski Marek (39’22’’)

10 km kobiet

Miejsce Imię i nazwisko Czas
I Sazon Emilia (42’46’’)
II Dolna Ewelina (47’53’’)
III Chorązy Karolina (48’27’’)

5 km mężczyzn

Miejsce Imię i nazwisko Czas
I Garski Kryspin (18’46’’)
II Jaszewski Tomasz (20’57’’)
III Gawron Piotr (22’25’’)

5 km kobiet

Miejsce Imię i nazwisko Czas
I Bargańska Justyna (23’43’’)
II Pela Magda (24’18’’)
III Paszki Ewelina (24’33’’)

Nordic Walking mężczyźni

Miejsce Imię i nazwisko Czas
I Brzozowski Piotr (31’22’’)
II Zaborowski Eugeniusz (32’27’’)
III Szudarski Edward (33’08’’)

Nordic Walking kobiet

Miejsce Imię i nazwisko Czas
I Wilkołek-Szudarska Saturnina (36’04’’)
II Szreder Iwona (38’26’’)
III Langowska Grażyna (39’56’’)

...i ruszyli

Łączne we wszystkich trzech kategoriach wzięło udział 88 osób.

W aukcję włączyły się nawet najmłodsi

 

W podziękowaniu dzieci Państwa Gierczyńskich
osobiście wręczyły gościom "Złote Rybki"

 

Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net