Zbieraliśmy zużyte sprzęty ZSEE

Po raz kolejny, uczniowie naszych szkół, w ramach działań ekologicznych i  wiosennych porządków, zorganizowali zbiórkę zużytego sprzęu elektrycznego i elektronicznego. Akcja ta, której inicjatorką jest pani Barbara Zdyb,  nie jest akcją jednorazową - będą następne, którymi planujemy objąć kolejne wioski.
Dnia  25 marca br.  wyruszyliśmy wraz z firmą ELEKTRONIKZBIÓR ze Słupska przez Niepoględzie i Gałęzów, by z różnych zakamarków podwórek, komórek i innych zaułków w których ukrywamy wszystko to co się jeszcze może przydać, powyciągać  zużyty sprzęt RTV i AGD. Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny ( w skrócie ZSEE) czyli elektrośmieci i elektroodpady, to wszystkie zepsute, niesprawne, zużyte, przestarzałe, wybrakowane, nieużywane, zniszczone, niepotrzebne – można dodać jeszcze kilka określeń - urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub baterie. Bardzo często nie wiemy co z nimi zrobić, kiedy już ich nie potrzebujemy. Zazwyczaj zaśmiecają lasy, pobliskie rowy lub zajmują niepotrzebne miejsca gdzieś w domu lub obejściu. Taka zbiórka to okazja do zrobienia porządków; i trzeba dodać – porządków w dobrym stylu, bo zużyte sprzęty trafiły tam gdzie jest ich właściwe miejsce! Na pewno nie spotkamy ich podczas wiosennej akcji sprzatania ziemi.
Przy okazji przypominamy, w szkole znajdują się odpowiednie pojemniki, do których możemy wrzucić zużyte baterie. Ich zbiórka ciągle trwa.

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net