19.05 2016

Konkurs „Woda – Dar Natury”

Dnia 19 maja 2016 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej Spółki „Wodociągi Słupsk” odbył się finał X edycji konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych powiatu słupskiego „Woda – Dar Natury”. W konkursie wzięło udział 13 trzyosobowych zespołów ze Słupska, Kobylnicy, Głobina, Smołdzina, Niepoględzia, Kwakowa, Kończewa, Słonowic, Zagórzycy, Główczyc i Potęgowa.

Nasza debiutancka ekipa w składzie Nikola Stachowiak, Weronika Bąk i Kacper Kwiecień przystępując do konkursu wykonała następujące zadania: plakat o tematyce związanej z ochroną środowiska, scenkę rodzajową na temat wody, odpadów, energii odnawialnej itp. Podczas finałowego dnia uczniowie przystąpili do quizu ekologicznego  z elementami gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej składającym się z 30 pytań testowych.

W ostatecznym podsumowaniu nie zakwalifikowaliśmy się do finałowych zwycięzców, ale i tak czujemy się wygrani. Dla naszych reprezentantów Szkoły był to debiut. Za rok będzie już tylko lepiej.Każdy uczestnik został obdarowany upominkami ufundowanymi przez Wodociągi Słupsk.

Za zaangażowanie i udział dziękuje.
Barbara Zdyb

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net