04.10 2016

„Każdy niech to zapamięta, my kochamy i dbamy o zwierzęta!”

 

Dnia 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Natalię Cielińską, lekarza weterynarii z Przychodni Weterynaryjnej Vetka w Słupsku. Podczas spotkania Pani Natalia w prosty i zrozumiały sposób opowiedziała o swojej pracy polegającej na leczeniu zwierząt, ale również ich prawidłowej pielęgnacji i o bezpiecznych kontaktach ze zwierzętami.

Dodatkową atrakcją okazała się niespodzianka przygotowana przez gościa, który przyniósł do przedszkola misia. Weterynarz zaprezentował przy pomocy  misia jak należy sprawdzić stan zdrowia zwierzątka, pokazując przy tym wszystkie niezbędne do wykonywania tej czynności przyrządy lekarskie. Po krótkiej prezentacji  dzieci mogły z pomocą Pani Natalii posłuchać bicia serca, zrobić zastrzyk oraz zabandażować łapkę misiowi.

Dzieci chcąc podziękować za wiele cennych informacji wręczyły Pani Weterynarz dyplom „Przyjaciela Przedszkola”. Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze. Pokazało, że z naszych, choć jeszcze małych przedszkolaków rosną ludzie odpowiedzialni, zaangażowani i ponad wszystko szanujący istoty żywe oraz ich potrzeby.
 

Wychowawczynie

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net