20.05 2017

XVI Bieg Olimpijski w Kwakowie


MAGDA NR 1


Ze sporym rozmachem przeprowadzono XVI Bieg Olimpijski w Kwakowie (gmina Kobylnica), który był jednocześnie VIII Memoriałem im. Piotra Nurowskiego (to prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zginął śmiercią tragiczną 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem).

Od początku istnienia kwakowska impreza ma niepowtarzalny i specyficzny klimat. Jak zwykle wszystko odbyło się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Wspólnie manifestowano poparcie dla idei olimpijskiej, sportowej rywalizacji w atmosferze przyjaźni i równości, wytrwałości w dążeniu do celu i osiąganiu sukcesów. W tym roku znicz zapaliła ustczanka Barbara Madejczyk, dwukrotna olimpijka. Oprócz oszczepniczki Jantara w imprezie brali udział inni znani olimpijczycy. Wśród nich byli: strzelczyni Mirosława Sagun-Lewandowska, pięściarz Kazimierz Adach, maratończyk Jan Huruk, paraolimpijczyk-siatkarz Romuald Rasiak, szermierz Marian Sypniewski i biegacz - sprinter Marian Woronin.

Na starcie zameldowało się 850 uczestników w różnym wieku i doskonałych humorach. Wszyscy mieli do pokonania dystans prawie 6 kilometrów. Wśród tych, którzy to uczynili, byli m.in. dwaj posłowie RP Wojciech Ziemniak (Racot) i Zbigniew Konwiński (Słupsk).

W kwakowskiej rywalizacji nie liczyły się czasy, nie prowadzono też żadnych klasyfikacji indywidualnych. My odnotowaliśmy kilka faktów. Tak samo jak rok temu jako pierwszy na mecie zameldował się 18-letni judoka Gryfa Słupsk Jarosław Janczylik, mieszkaniec Kobylnicy, który uczy się w drugiej klasie III LO w Gdyni. - Uradowany jestem z tego, że udało mi się ponownie wygrać. Na plecach czułem oddech rywala, ale nie dałem się wyprzedzić. Trasa była znana i trudna. Momentami wiał porywisty wiatr i trochę mnie zatykało - oświadczył Janczylik. Drugi był słupszczanin Mateusz Lipiński (rocznik 1999). Na trzecim miejscu przybiegł Dariusz Guzowski (Talex Borysław Borzytuchom). Z rodziny olimpijskiej najszybszy okazał się Huruk, który zameldował się na piątej pozycji. Z kobiet pierwsza była Magdalena Pela z SS NIEPOGLĘDZIE. Na drugim miejscu uplasowała się doświaczona Lucyna Kuklińska-Nurkowska, obecnie pracująca jako trenerka w Jantarze Ustka. Trzecia była Milena Marzenta (Słupsk). Dla wszystkich uczestników były dyplomy, długopisy, napoje i jabłka.

Po wielkim wysiłku można było zjeść znakomitą grochówkę. Sporo pracy mieli olimpijczycy, którzy chętnie rozdawali autografy. Impreza biegowa w Kwakowie doszła do skutku dzięki licznym sponsorom. Bardzo duże emocje wzbudziło losowanie rowerów i nagród rzeczowych.

WYNIKI ZAWODNIKÓW SS NIEPOGLĘDZIE (w stawce 850 biegaczy)
DYSTANS 5800m  :
1 miejsce – Magdalena Pela (kat. kobiety; 14 msc. w kat. open)
3 miejsce – Nikola Kloskowska (kat. gimnazjum; 60 msc. w kat. open)
16 miejsce – Karol Szczepański (kat. open)
74 miejsce – Kaja Grajczyk (kat. open)


Gratulacje
Karol Szczepański

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net