17.09 2017

Wycieczka do Biskupina
 

      17. września po raz kolejny byliśmy na wycieczce w Biskupinie. Tym razem udało się nam zabrać ponad 60 uczniów.  Tegoroczny Festyn Archeologiczny odbył się pod hasłem „Bogowie wojny”.  Mogliśmy zatem oglądać walki pomiędzy poszczególnymi  „bogami”, zobaczyć, jak wyglądali i czym walczyli. Na scenie oprócz walk odbywały się prezentacje m. in. legionów rzymskich, gladiatorów, drużyn piastowskich.  
      Uczniowie zobaczyli replikę najstarszej polskiej osady, która zrobiła na nich wrażenie. Pogoda  była przepiękna, więc mogliśmy korzystać w pełni ze wszystkich atrakcji, a było ich co nie miara. Można było zobaczyć przy pracy przedstawicieli starych zawodów, które dzisiaj są zanikające, bądź w ogóle już ich nie ma, np.: bednarz, garncarz, ludwisarz rymarz czy snycerz.
     Wycieczkę zaliczamy do udanych.  Drogą powrotną  odwiedziliśmy chojnicki Mc Donalds i wieczorem wróciliśmy do domu. Uczestnicy wycieczki pragną podziękować Dyrekcji Szkół za dofinansowanie wycieczki, do której musieli dopłacić jedynie 20 zł.

Anna Sokołanko


 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net