10.10 2017

Zajęcia edukacyjne w Łupawsku

 

We wtorek 10 października uczniowie klasy IV uczestniczyli w zajęciach edukacji ekologicznej w siedzibie Regionalnej Grupy Rybackiej „ Pojezierze Bytowskie” w Łupawsku.

Pierwsze części  zajęć dotyczyła lasu i jego mieszkańców.  Uczniowie przypomnieli sobie o pracy leśniczego oraz rozpoznawali pospolite gatunki zwierząt i roślin. W drugiej części poświęconej recyklingowi  uczniowie poprzez zabawę zgłębiali tajemnice surowców wtórnych oraz sposoby wykorzystania tych surowców a w szczególności plastikowych korków. Burza mózgów i masa pomysłów naszych dzielnych czwartoklasistów  pozwoliła stworzyć niesamowite prace z kolorowych nakrętek . Był też czas na zabawę gra w kółko i krzyżyk  za pomocą korków oraz poruszanie się na ulicy za pomocą kolorowych plastikowych korków wywołało sporo radości i pokazało naszym uczniom że oprócz Internetu i gier komputerowych istnieją inne gry przy których wspólnie można się wyśmienicie bawić i szanować ekologię. Poczęstunek  przygotowany przez  Dyrekcję biura Panią Małgosię był ukoronowaniem pobytu.

Dziękujemy  Pani Małgorzacie Kotłowskiej i Pani Małgorzacie Budnik-Żabickiej za wspaniałe poprowadzenie zajęć, za niesamowicie ciepłą atmosferę i masę pomysłów ekologicznych .

Barbara Zdyb, Dorota Zmuda-Trzebiatowska oraz uczniowie klasy IV.

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net