10.01 2011

Jasełka - spotkanie opłatkowe

Jest zwyczajem naszej szkoły, że w radosnym okresie Bożego Narodzenia zapraszamy naszych Przyjaciół na wspólne kolędowanie. W poniedziałek 10 stycznia 2011 roku przed południem zaprosiliśmy naszych gości do wspólnego śpiewania kolęd oraz do obejrzenia przygotowanych przez uczniów Jasełek. Później spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Na zakończenie obdarowaliśmy wszystkich słodkimi szopkami z pierników – które sami przygotowaliśmy.

Na popołudniową część spotkania zaprosiliśmy mieszkańców Niepoględzia i Gałęzowa. Po wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu wyjechały nasze szkolne busy. Specjalnie dla zebranych w Jasełkach wystąpili nasi uczniowie. Spotkanie przy stole przeplatane było wspólnym śpiewem kolęd.

Scenerię tegorocznych Jasełek umieściliśmy na dworcu kolejowym. Tekst pt. „Piasek przysypał szlaki do Betlejem” autorstwa o. Ryszarda, prowadził trzech mędrców szukających Betlejem, przez spotkanie z różnymi ludźmi, którzy pojawiali się na dworcu. Mędrcy także byli wyjątkowi: w role Mikołaja Kopernika wcielił się KRZYSZTOF KNITTER, Alberta Einsteina zagrał KAMILKIRKO, a filozofię Immanuela Kanta przybliżał MICHAŁ  STASZEWSKI. Świętą Rodzinę zagrali EDYTA KOSECKA, KONRAD WITES i trzymiesięczny ŁUKASZ WOLNY. Bawiły dialogi sprzątaczek w które wcieliły się MAGDA KNUTH i AGNIESZKA BILICKA. Sugestywnie wypadł w roli burmistrza DAMIAN SKWARA. Diabelską drużyną  - MAREK KRZECZKOWSKI, KAMIL WYKA, dowodziła SANDRA MŁYŃSKA. Ruchem na dworcu kierował MAREK MŁYNARCZYK. Szkolną wycieczkę prowadziła MONKA GAŃSKA. Z pracy wracał KAMIL MALEK, a bezdomnych zagrali DAMIAN APCZYŃSKI i ADRIAN KOSTUCH. Po dworcu grasowała przekupka KARINA ŻYTOWIECKA. W rolę śpiewających pasażerów, aniołów i pasterzy wcielił się szkolny chór: DOMINIKA LABUDDA,     ALEKSNDRA BARZOWSKA, KAMILA JABŁOŃSKA, ŁUCJA PAŁUBICKA, DOMINIKA KOZERA, KLAUDIA GRZESIK, SANDRA PASTWA, SYLWIA JABŁOŃSKA, KAROLINA KUJACH, ANDŻELIKA SOMINKA, DARIA GIERCZYŃSKA, KATARZYNA GRAJCZYK, ALEKSANDRA WITES, ALICJA WITES, ANGELIKA SIEROCIŃSKA,  SYLWIA ZERNEK, JULITA LIS, JOANNA PELA, KLOSKOWSKA NATALIA.

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net