05.12 2017

Ślubuję uroczyście!

Pilnie świat poznawać,

dobry przykład innym dawać,

być pomocnym w domu, w szkole

i wypełniać ucznia rolę.

Tak ślubowały pierwszaki, które 10 listopada 2017 roku podczas uroczystości Święta Szkoły zostały włączone do braci uczniowskiej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II.
Ślubowanie i Pasowanie na ucznia to bardzo ważne wydarzenie dla każdego pierwszaka. Z ogromną niecierpliwością dzieci czekały na ten moment, do którego przygotowywały się wspólnie z wychowawczynią i rodzicami, aby jak najlepiej zdać swój pierwszy szkolny egzamin.
Pierwszaki stanęły na wysokości zadania. Swoim występem i postawą udowodniły, że zasługują na miano ucznia. Podczas ceremonii ślubowały sumiennie wypełniać swoje obowiązki, a poprzez swoje zachowanie być przykładem dla innych.
Po pasowaniu na ucznia przez Panią Dyrektor – Joannę Wantoch  Rekowską dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty od swoich rodziców oraz zaproszonych gości, za które serdecznie dziękują. Potem z rodzicami zapaliły znicz pod pomnikiem naszego Patrona – Jana Pawła II i posadziły w parku drzewko.
To wspaniałe wydarzenie zakończył słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszaków i ich rodziców.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie tak pięknej uroczystości.


Bożena Bendzmer
 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net