10.05 2019

Dni Otwarte  Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi"

w Centrum Edukacji Ekologicznej pod hasłem  ,,Słupia – rzeka wiedzy”.

Uczniowie klasy VI uczestniczyli w piątek 10 maja 2019 r w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich,  w Centrum Edukacji Ekologicznej  ,,Słupia – rzeka wiedzy” w zajęciach z edukacji  przyrodniczej.

Nowo powstałe Centrum jest elementem  projektu „Edukacja dla przyrody” zrealizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w partnerstwie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Uczniowie oprowadzeni przez pracowników parku, chłonęli wiedzę przyrodniczą i zachwycali się nowoczesnością Centrum. Najwięcej emocji wywoływały dioramy poświęcone siedliskom przyrodniczym, przedstawiające charakterystyczne dla nich gatunki roślin i zwierząt w rzeczywistych rozmiarach. Uwagę  w szczególności zwracały akwaria z rybami naszych rzek oraz edukacyjne stanowiska multimedialne i manualne. Tutaj uczniowie mogli pograć w gry, obejrzeć wizualizację oraz posłuchać głosów ptaków. Nowoczesność Centrum umożliwiła naszym uczniom „ dotknięcie „ przyrody Parku Krajobrazowego oraz oddziaływanie na różnorodne zmysły podniosła poziom wiedzy naszych przyrodników.

Dziękujemy Pracownikom Zespołu Parków Krajobrazowych za cenną lekcję.

Klasa VI wraz z Panią Barbara Zdyb

 

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net