14.01 2011

JPII - Nasz Patron Błogosławionym!


Na ten dzień czekał cały świat: ogłoszono beatyfikację Jana Pawła II! Z radością tę wiadomość przyjęła społeczność naszych szkół w Niepoględziu dla których od prawie siedemnastu lat Jan Paweł II jest wyjątkowym patronem. Jak podaje komunikat Watykanu beatyfikacja Sługi Bożego Jana Pawła II odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 1 maja 2011 roku o godz. 10.00 na Placu św. Piotra w Rzymie.

Nauczanie papieża Jana Pawła II, Jego sylwetka i życie są na co dzień obecne w programie naszych szkół. Żywo włączaliśmy się w program dziewięciomiesięcznych przygotowań Kościoła w Polsce do beatyfikacji. W związku z podaniem daty beatyfikacji chcemy jednak dzielić się tą radością z całym środowiskiem dla którego nasza szkoła pracuje. Najbliższe sześć miesięcy obejmie program specjalnych działań jakie podejmą uczniowie, nauczyciele i rodzice by przypomnieć ten dobry przykład jaki pozostawił nam nasz Patron.

Podjęliśmy także decyzję że w niedzielę 17 lipca 2011 roku, a więc w dzień kiedy wspominamy obecność bp Karola Wojtyły w Niepoględziu podczas spływu kajakowego rzeką Słupią, dokonamy uroczystego odsłonięcia pomnika Jana Pawła II przed naszą szkołą. Uroczystość ta połączona będzie z odprawianą tradycyjnie Mszą Święta na wodzie – na Jeziorze Głębokim. Już dziś wszystkich serdecznie na ten dzień zapraszamy. O szczegółowym programie najbliższych miesięcy oraz o programie uroczystości 17.07.2011 będziemy informować na bieżąco.

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net