23.03 2011

Czas przywitać wiosnę!


Zima w tym roku dała się wszystkim we znaki. Kiedy przyszedł czas by ją pożegnać nikomu nie było żal białej i mroźnej Królowej. W poniedziałek 21 marca br. z radością witaliśmy WIOSNĘ! Zgodnie z tradycją uczniowie wszystkich klas – nie wyłączając przedszkolaków – przygotowali Marzannę – symbol odchodzącej zimy. Pochodu z Marzannami nie można co prawda porównać z rewią pięknych modelek na wybiegu; przeciwnie – bardziej przypominały czarownice, upiory czy inne straszydła. Myślę, że inwencja młodych twórców inspirowana była z uczuciami tęsknoty za słońcem, zielenią i ciepłem! Cóż! Taka jest kolej rzeczy. Przez resztę dnia Marzanny straszyły mieszkańców Niepoględzia stojąc na skrzyżowaniu dróg, na skraju parku. Szczęśliwie, nocą zniknęły.
    Pożegnanie z zimą pognało nas do ogrodów, na łąki i do lasu w poszukiwaniu oznak wiosny. W ruch poszedł wszelaki sprzęt do fotografowania. Efekty poszukiwań przedstawimy niebawem wybierając piętnaście najlepszych zdjęć wiosny.
    Mamy nadzieję, że skutecznie przegnaliśmy zimę. Tylko patrzeć jak wrócą bociany, drzewa ozdobią się w zielone liście, a kwiaty rozweselą ogrody i łąki. Za osiem miesięcy zima powróci i pewnie znowu ucieszy nas bielą płatków śniegu. Ale teraz niech w pełni zakróluje WIOSNA!

Copyright © 2002 - 2016 Stowarzyszenie Speranda - niepogledzie.pl
Projekt i wykonanie - MARCINSKIBA.net